Rok 2022 bude zlomový

13. 4. 2020

Rok 2022 se může zdá býti zlomovým z mnoha hledisek. Návrat k normálu po pandemii? Válečný konflikt v Evropě? Bouřící se příroda? Rostoucí inflace? Zkrácení pracovní doby? Zvyšování efektivity výroby? Digitalizace? Blockchain? Každý si může vybrat.

 

„Situace je nepřehledná. Mnoho zažitých stereotypů je zbouráno a vidíme mnoho nových situací na trhu práce. Čím  dál  méně chtějí lidé pracovat, velmi nízká míra zodpovědnosti  a nasazení, ale také zvyšující  se mzdové nároky mladých lidí. I přes to je hlad po talentech a pracovitých lidech obrovský. To se nemění,“ dodává s úsměvem  jednatel agentury LK Support, Jakub Křivánek.

 

A jak vidí situaci na trhu práce po prázdninách? „Myslím si,  že nenastane žádný velký boom. Vše bude dle mého názoru pokračovat v zajetých kolejích. Uspějí firmy a zaměstnavatelé,  kteří budou pružně reagovat na trh. Budou nabízet atraktivní místa a benefity, které budou čím dál více ovlivňovat finální  výběr uchazečů o práci,“ uzavírá téma aktuálního pracovního trhu Křivánek.